Hlavní navigace

Názor k článku Kauza Tojecool.cz: soud zamítl žalobu na vydavatele Lupy a Daniela Dočekala od Pozorující - A přijde vám podle zdravého selského rozumu i...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 4. 2013 22:45

  Pozorující (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  A přijde vám podle zdravého selského rozumu i toto?

  "to, co Černý v žalobě označuje za neoprávněný zásah do své osobnostní sféry, se ve skutečnosti týká společnosti Koch a Koch a.s., a nikoliv samotného Černého, byť byl v té době předsedou představenstva této firmy. Podle soudu je nutné rozlišovat situaci, kdy se píše o konkrétní fyzické osobě a kdy se píše o konkrétní právnické osobě."

  Podle mě minimálně tato část teda podle zdravého selského rozumu není. Vlastně se tím soud paradoxně a asi i nechtěně staví na stranu Černého - on nic, on muzikant, to zlá právnická osoba.

  Rozsudek jsem ale nečetl (snad se lupa po písemném vyhotovení nebude bát zveřejnit), ale jako kvalitní práce soudkyně mi to nepřijde.

  Nevím, celé je to od začátku podivné, je evidentní silný zájem na držení Rátha ve vazbě, zatímco obviněný z pokusu vraždy Janoušek si po možném činu pokusu vraždy klidně volá komu chce a dosud není ve vazbě a v kauze předražených letounů, kde jde o stamilióny to samé. Dalík je již také pokud vím venku a ten dokonce mluvil o tom, že se chce z ČR odstěhovat! Takže?... něco tu smrdí..

  Možné souvislosti?

  Krátce před zatčením Ratha (v té době už připravovaném, viz. doba odposlechů a nasazení stovky policistů do celého politického procesu s Rathem) se objeví rozsáhlý seriál započatý na vládním rozhlase a pokračující na lupě, skoro jakoby mediální předehra, aby pak bylo zatčení více věrohodné.

  Zároveň provozovatel lupy obratem získává od vlády zakázku na měření návštěvnosti (vyprání odměny za seriál?). No nevím, nevím.

  Zde jen poznámka: předměntný web považuji za zbytečný a nesmyslný od počátku a to i kdyby předražen nebyl vůbec - vyhozené peníze.

  Ani mi Adam Černý není sympatický, i jeho práce se mi nelíbí i při obhajobě Ratha mi přijde amatérská (narozdíl od toho druhého advokáta, ten se vyjadřuje mnohem profesionálněji). Na druhou stranu, kdysi v televizi (a že zrovna do poměrně dost propravicové soukromé TV pana Černého zvali? Kolik máme advokátů v zemi..zase tak moc velkému množství se pozvání do tv ale nedostává..) se pan Černý vyjadřoval proti vyvlastnění malých akcionářů, což naopak hodnotím jako jeho malé plus. Ale ono je také možné, že se jen snažil vetřít do přízně.

  Viz. tento zajímavý článek:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politici-volicum/Rath-Bustehrad-secteno-podtrzeno-248519/

  Není to zvlástní? Takové kontroverzní téma, taková pecka, tolik pravicí nenáviděná osoba a ....

  ...pohých 6 příspěvků v diskuzi. No asi se text moc dlouho na viditelných pozicích neohřál. Buď o tuhle kauzu není zájem nebo není zájem objektivních novinářů, aby si čtenář cosi přečetl :-)

  No nechme to být. To je taková odbočka bokem. Jen malé připomenutí možných souvislostí celého případu to je cool s politickým procesem proti Rathovi. Koneckonců já navylučuji ani variantu, že to Ráth za nějakou odměnu hraje s nimi (i když vzhledem k tomu, že sedí, tuto variantu považuji za málo pravděpodobnou)