Hlavní navigace

Názor k článku Kauza Tojecool.cz: soud zamítl žalobu na vydavatele Lupy a Daniela Dočekala od Odměňování pozorující - Co by se mělo podle mé logiky, jsem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 4. 2013 2:28

  Odměňování pozorující (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Co by se mělo podle mé logiky, jsem napsal v předchozím příspěvku i s dostatečným odůvodněním.

  Snad jen ještě doplním, že podle mé skromné logiky by neodsouzený (a zejména opoziční) poslanec měl být držen ve vazbě co nejkratší opravdu nezbytně nutnou dobu nebo by mu minimálně nemělo být bráněno hlasovat a vyjadřovat se v poslanecké sněmovně a to i pokud by se mu to mělo umožnit dálkově nebo by měl dojíždět s eskortou, kdyby rizika byla opravdu tak závažná, že by puštěn být podle soudu z vazby nemohl.

  Dále si dovolím připomenout (už ne pro pana Boudu, ten má pásku přes oči a usilovně si ji tam sám drží a asi doufá, že tak učiní i ostatní) pár dalších kamenů do mozaiky:

  "Tak já ti to povím, jaká hra kolem toho byla. Jaká špinavá hra kolem toho byla, kolik lidí půjde bručet!" to jsou na nahrávce zachycená slova Ivana Langera, tehdejšího vnitra za ODS ve vládě s Nečasem

  "Než řeknu procedurální návrh, ještě bych panu ministrovi Langerovi připomněl, že nám ještě nevysvětlil, kdo že to má jít bručet, když tady říká něco o naběračkách, tak kdyby to jaksi vysvětlil. A poprosil bych o procedurální... Něco na mě gestikuluje. Asi já půjdu bručet, že, pane ministře? Tak jste to myslel, ne? Ano, ano, tak jste to myslel, že třeba já půjdu bručet, protože si vás dovoluji kritizovat, nebo jak jste to myslel. Ale to je u vás normální, takže já s tím počítám." David Rath, 11. června 2008 ministru vnitra Ivanu Langerovi (ODS)

  „Mně je jedno, jestli Bárta ovládá celou policii, protože my držíme celou justici,“ to prozměnu prozradila v odposlechu Krystýnka Kočí

  Ze zprávy vyšetřovatele Nováka z 1. října 2004 vyplývá, že Topolánkův asistent Marek Dalík se znal s policejními důstojníky a při svém zadržení měl u sebe vizitku ředitele Správy hl. m. Prahy Františka Snopka a ředitele UOOZ Jana Kubice.

  Dne 29. května 2006, několik dní před volbami do Poslanecké sněmovny, se Kubice jako ředitel ÚOOZ obrátil na poslance sněmovního branného výboru se zprávou, ve které se v částech, které byly "uniknuty" do médií uvádí, že organizovaný zločin pronikl do státní správy a že za vraždou Mrázka nikoliv stojí, ale může stát Kočka (podle novinářů tím byl myšlen přítel tehdejšího předsedy ČSSD Paroubka).

  Těsný volební výsledek nakonec vede k sestavení Topolánkovy vlády a ministrem se stává i Nečas.

  Ministrem vnitra v následném Nečasově kabinetu byl jmenován 21. dubna 2011 Jan Kubice.

  14. května 2012 byl Rath zadržen policisty, Lenka Bradáčová krátce na to oznamuje, že David Rath byl obviněn.

  Na návrh ministra spravedlnosti se novou vrchní státní zástupkyní dne 30. července 2012 stává Lenka Bradáčová....