Hlavní navigace

Názor k článku KB potvrdila, že získala doménu komercnibanka.biz v arbitráži od Flasi - Víte co, je to komerční banka? To je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 10. 2010 12:54

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
  Víte co, je to komerční banka? To je zcela obecný název pro jakoukoliv banku, která není centrální banka. Čili komerční banka v ČR je např. Česká spořitelna, ČSOB, nebo Komerční banka.
  Pokud si někdo zvolí za svůj obchodní název zcela obecný název (čili pokud se nějaká komerční banka pojmenuje Komerční banka a.s., nebo pokud se nějaká mlékárna pojmenuje Mlékárna s.r.o.), tak by v první řadě měl nést i negativní důsledky tohoto rozhodnutí.

  Čili v civilizovaném státě by rozhodně nemělo být samozřejmé, že se doména komercnibanka.něco bez diskuze a samozřejmě připadne Komerční bance (a.s.).
  Soud by měl v tomto případě důkladně zkoumat, jestli doména komercnibanka.biz byla opravdu zaregistrována a provozována z důvodů spekulativních s cílem parazitovat na značce Komerční banky, nebo jestli tam provozovatel měl (nebo chtěl mít) třeba portál o komerčních bankách, nebo stránky své komerční banky, které plánuje založit, nebo něco takového.