Hlavní navigace

Názor k článku Kdy bude Google ten zlý? od Radek Hulán - --- Google je fajn, když funguje, nicméně, například pro...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 6. 2007 19:44

  Radek Hulán (neregistrovaný)
  ---

  Google je fajn, když funguje, nicméně, například pro webmastery je Google doslova noční můra. Zkuste si třeba zjistit, proč vám Google zablokoval AdSense účet, proč neindexuje nějaký web, proč někam chodí 2x denně a někam 100x. Odpověď není a Google vám ji nedá.

  Google stanoví, například pro AdSense, velice právně nejasné a mimořádně vágní podmínky, a rozhoduje poté o vaší "vině" nejen bez odvolání, ale také bez sdělení důvodu, či dokonce míry a trvání rozsudku.

  Google dostává absolutní moc nad weby, které s ním "spolupracují", jenže ona to už není spolupráce, ale vynucená tyranie. Google je již dnes opravdu nebezpečný monopol, který může rozhodovat, a pravděpodobně to dělá, doslova o osudech miliónů firem.

  Takový Microsoft monopol není, má konkurenci v Linuxu, Solarisu, OS X, OpenOffice, ale Google, ten je opravdu problém. Microsoft komunikuje se zákazníky, kdežto Google jen tak náhodně stíná hlavy a ani se to většinou nenamáhá oznámit.

  Doba, kdy byl Google považován za toho hodného je dávno za námi, a je nejvyšší čas, aby se antimonopolní úřady na chování Google ke svým "zákazníkům" podívali. Problém je, že Google vlastně žádné zákazníky nemá, je to typický případ jednostranné diktatury. Neuzavíráte s ním v řadě případů a služeb žádnou smlouvu, tutíž po něm právně nic nemůžete chtít. A zde je to obrovské nebezpečí!

  Když se Google, skutečný Big Brother, rozhodne, může libovolnou internetovou firmu, na něm závislou, bez odvolání kdykoliv zlikvidovat, a nikdo si na něj nemůže právně stěžovat.

  Google se musí přerodit, musí začít respektovat své zákazníky a komunikovat s nimi, místo shromažďování dalších a dalších informací bez jakýchkoliv záruk jejich zneužití.

  Je čas přestat na Google koukat ve svaté úctě, začít více používat Live.com a Yahoo.com konkurenci, a začít kritizovat jeho nedostatky. Jinak opravdu bude mnohem hůř...