Hlavní navigace

Názor k článku Který vyhledávač je nejlepší? od Michal Illich - Nebyl jste k ničemu donucen. Řekněme, že jste...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 12. 2004 23:56

  Michal Illich (neregistrovaný)
  Nebyl jste k ničemu donucen. Řekněme, že jste byl z nějakého důvodu nespokojen. Já bych byl rád, kdybyste v takovém případě napsal a řekl nám konkrétně s čím, jinak se to totiž nedovíme. Rozhodl jste se nenapsal a jít jinam. Ok, i to je naprosto regulérní rozhodnutí. Já z něj sice radost nemám, ale vy nejste povinen nám s čímkoliv pomáhat, to je jasné.

  Nerozumím tomu, že mluvíte o zakrývání očí. Pořád dokola tu naopak vyzývám všechny, ať nám posílají konkrétní případy, kdy se jim cokoliv nelíbilo. Chceme je znát, řešíme je, pomáhá to jak nám, tak uživatelům.

  Pokud se pamatuji, tak jsem žádnému uživateli neřekl, že se plete (tedy že je nespokojen nějak "špatně"). Padly zde tuším dvě konkrétní připomínky z řad uživatelů. Jedné (byt) jsem dal za pravdu a problém okamžitě odstranil. U druhé (ten dotaz mp3) jsem také s uživatelem souhlasil a pracujeme na vylepšení.

  Jediné moje výtky jsou vůči *testu*. On totiž takový test má jistá pravidla. Nevymyslel jsem je já, ony jsou známé už desítky let, dobře popsané, vyučují se na vysokých (a některých osvícených středních) školách. Tento zmíněný test se jimi neřídil a výsledky jsou z nereprezentativního vzorku neopodstatněle zobecněné. Není ani jasné, jak autor dotazy vybral. Přál bych si, aby se zde objevil konečně test, který je nezávislý a dobře zvládnutý. Kupodivu si myslím (možná naivně), že tato diskuse by k němu mohla přispět.