Hlavní navigace

Názor k článku Latinská Amerika chce zákonně podpořit free software od Miloslav Ponkrác - Víte, trochu jim to závidím. Linux je dobrý...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 4. 2001 22:05

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)
  Víte, trochu jim to závidím. Linux je dobrý operační systém, a jeho základ je trochu méně zmatený, než Windows.

  Moc jsem si přál přejít na Linux, živit se jím. Jenomže kde? Jsem z Moravy, a pokud nebudu dělat správce sítě, tak sotva. Kdo ode mě chce programy pod Linux? V podstatě se tím neuživím. A tak jsem se časem rozhodl, že nebudu paranoik, a když už programuji pod Windows jako svoje povolání, tak to taky budu dělat pod Windows, protože je s tím méně starostí.

  Osobně si myslím, že Linux svůj vrchol trochu prošvihl. Jeho šance byla dostat se na výsluní spočívala v tom, že předstoupí na desktopy. Na druhé straně, jeho šance ještě může přijít, pokud se jiné strany neumoudří. Jenomže grafické rozhraní a ovládání aplikací v Linuxu je horší, než ve Windows. Každý pes, jiná ves. Já vím, můžu si vybrat. Ale ono to pak spolu nespolupracuje tak pěkně, jako ve Windows.

  Ale celkově Linux je moc pěkný systém, zdá se mi lepší, než třeba Windows. Ale zjistil jsem, že abych se mu mohl věnovat, musel bych se mu věnovat profesionálně. Ale v mém okolí takové zaměstnání nemohu najít.