Hlavní navigace

Názor k článku Latinská Amerika chce zákonně podpořit free software od Miloslav Ponkrác - Děkuji, tohle je pěkný příspěvek. Ono asi v software...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2001 22:32

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)
  Děkuji, tohle je pěkný příspěvek.

  Ono asi v software je to o hledání kompromisu mezi splácáním dohromady a rozdělením na vrstvy. Pokud to s počtem vrstev přeženete, příjemně se to programuje, ale je to jako celek pomalé jako prase. Pokud dáte málo vrstev, je to jako celek rychlejší, ale špatně se to programuje a musíte přijmout značnou uniformitu.

  Pokud člověk někdy delší dobu působí jako programátor, nebo analytik, tak pochopí, že každý projekt se dělí celkem přirozenou cestou na vrstvy, jinak ho není možné prakticky realizovat.

  Ve skutečnosti i Windows má vrstvu jádra a vrstvu grafického rozhraní oddělenu, jenom to prostě MS pro ostatní prezentuje jako celek. Těžko by se to jinak programátorsky zvládlo.

  GDI potom má sadu základních nástrojů plus některé doplňkové sady (common controls a common dialogs), které tvoří základní rámec vzhledu aplikace. V zásadě můžete použít jinou sadu, a úplně změnit vzhled a chování, ale není příliš důvod to dělat.

  Ale to není o propagaci Windows. Máte pravdu, Linux je lépe uspořádán, a souhlasím s tím.