Hlavní navigace

Názor k článku Leoš Pohl a Radim Pařízek: dva Ostraváci, co nebývale expandují v rádiu i televizi od anonym - "Na druhou stranu překvapuje až neuvěřitelná úspěšnost Radima...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 2. 2013 12:23

    bez přezdívky

    "Na druhou stranu překvapuje až neuvěřitelná úspěšnost Radima Pařízka s žádostmi o dokrývací kmitočty u Rady pro vysílání. Získává prakticky vše, o co požádá. I kvůli tomu je trnem v oku největším rozhlasovým hráčům v Česku."

    Trnem v oku je hlavně všem, co trošku rozumí fungování rozhlasového pásma, tedy hlavně odborné veřejnosti. Neskutečná benevolence ČTÚ a RRTV v FM pásmu je fascinující, mnohonásobné překryvy některých stanic a hlavně neustálé přidělování nových a nových vysílačů, které už jen ruší ty stávající, to je horší než na Balkáně.
    A pan Pařízek je mistrem ve využívání tohoto balkánského stylu rozhlasového éteru. Proto uspěl i s naprosto nelogickým projektem dálničního rádia na desítkách kmitočtů, ač se to mělo řešit systémem jednoho až dvou kmitočtů s velmi ostrými diagramy, výkony do 10W a synchronním provozem jako je to v těch zemích Evropy, kde něco podobného funguje (např. Francie).