Hlavní navigace

Názor k článku Lidi je nejlepší hledat nonstop. Snáz se najde práce pro programátora než naopak od inzenyr - Ano, telefonuje dost naháněčů, chodí spousta nabídek. Ve...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 8. 2015 20:42

  inzenyr (neregistrovaný) ---.anonymouse.org

  Ano, telefonuje dost naháněčů, chodí spousta nabídek. Ve všech(až na výjímky) je uvedeno místo výkonu pozice Praha nebo Brno. Obyvatelům těch dvou měst lze jen závidět.
  Teď si představte, že máte postavený dům, který nebyl zrovna laciný a bylo to trochu úsilí se při tom obejít bez dluhů, děti chodí do školy, kde mají spoustu přátel, žena má poblíž bydliště staré rodiče. Ne, stěhování není moc reálné.
  A tak, ač profík na Unix a sítě(před rokem 2008 se tím dalo úspěšně živit i ve vašem městě - nejen administrací, ale i programováním), vezmete třeba práci vývojáře u německé firmy, která dodává automobilkám. Při nástupu vás navnadí, že budete programovat mikrokontroléry, dělat s RTOS atd... a vy se těšíte, co se naučíte nového. Realita je však taková, že pak děláte rutinní pakárnu, při které se, kromě pár lokálně specifických záležitostí, nenaučíte lautr nic. A firma vám nic jiného nabídnout nemůže, protože pro českou lacinou pracovní sílu jinou práci nemá. Tak to prostě v těch německých firmách, které hledají české inženýry a tak nadšeně se o nich někdy píše, často chodí.

  Občas si zanadáváte, po nocích se udržujete v použitelném stavu(protože jednou ta chvíle přece zase přijde) a jste neustalé ospalí. :-) Podobné články vás vždy spíš nase.ou nebo pobaví - to podle toho, jakou máte zrovna náladu. Mělo by v nich být uvedeno: V Praze a Brně je poptávka po IT odbornících opět vysoká.