Hlavní navigace

Názor k článku Lidi je nejlepší hledat nonstop. Snáz se najde práce pro programátora než naopak od petr_p - Pak tedy chápete přístup zaměstnavatele, který potřebuje programátora...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 6. 8. 2015 7:16

  petr_p (neregistrovaný) ---.bayer.uni.cx

  Pak tedy chápete přístup zaměstnavatele, který potřebuje programátora HNED. Ne za měsíc nebo za rok. A teď si představte, že takoví dva lidé se potkají na pracovním trhu. Očividně si nemají co nabídnout, a tak žádný pracovním poměr nevznikne.

  Ten pokus o v tip nebyl vtip. Zaměstnavatel chce, aby mu zaměstnanci do práce chodili. Možná vás to překvapí, ale řada nezaměstnaných s tím má problém. Z vašeho původního příspěvku nebylo možné určit, co zaměstnavateli chybělo. Pokud položil rovnítko mezi umí programovat a už pracoval jako programátor, tak to mohla být je zkratka, jak sloučit požadavek odborný a pracovních návyků.

  Open source vás možná neuživí (mě ano :), ale poskytne vám tolik potřebnou praxi. Řada zaměstnavatelů na to slyší. Jim opravdu nejde o to, kolik let jste se nechal jinde vykořisťovat. Jim jde o to, jestli programovat umíte. Tak buďto jim to ukážete, nebo máte smůlu. Klidně se teď živte lopatou a po večerech programujte a za rok to zkuste v IT znovu.

  Že se dají vydělat peníze i bez formálního vzdělání nerozporuji. Když někdo z nás na střední brblal, proč se má učit tohle nebo tamto, že to nikdy nebude potřebovat, tak se mu dostalo odpovědi: „Běžte se vyučit, utíkaj vám peníze.“