Hlavní navigace

Názor k článku Lidi je nejlepší hledat nonstop. Snáz se najde práce pro programátora než naopak od petr_p - Jak to čtu, tak jste již zjistil, že...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 8. 2015 7:20

    petr_p (neregistrovaný) ---.bayer.uni.cx

    Jak to čtu, tak jste již zjistil, že ve škole vás programovat nenaučí. S tím naprosto souhlasím. Kde se tedy naučit? Vy čekáte, že vám na to dá prostor zaměstnavatel. To možná fungovalo kdysi a snad i funguje v jiných oborech. Ale programování má to specifikum, že stačí libovolně starý počítač a moře času. Zaměstnavatelé to vědí a čekají, že když přijímají programátora, že už programovat umí.

    V diskuzí se tu hází desítkami tisíc vysoko nad průměrnou mzdou a vy se divíte, že vám takové peníze nikdo nechce dát. Je třeba si ale uvědomit, že takové peníze nemají lidé bez praxe (což sám potvrzujete). Ale jsou to lidi, kteří ve svém volném čase zadarmo programovali open source. Lidi, kteří místo aby šli po vyučování do hospody, na zábavu, nebo balit holky do parku, tak strávili celý den u počítače. Proto se v IT koncentrují asociální individua, která umí mluvit jen o počítačích. Abyste měl špičkový plat, musíte mít špičkové dovednosti, a na to musíte hodně obětovat. Pro ně to ale není oběť, je to baví. (Druhá možnost je umět hodně kecat, Velkým korporacím dlouho trvá než neschopného identifikují a přeřadí jinam nebo vyhodí.)

    Svým způsobem máte pravdu, že programátoři jsou podhodnocení. Řada lidí není ochotna se takto specializovat. A jak jste sám poznal, slušné peníze se dají vydělat i bez zvláštních znalostí.