Hlavní navigace

Názor k článku Lidi je nejlepší hledat nonstop. Snáz se najde práce pro programátora než naopak od dino - A je to opravdu "myšleno trochu jinak"? VIdím...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 8. 2015 15:20

  dino

  A je to opravdu "myšleno trochu jinak"? VIdím v tom pořád tentýž problém, když mi stačí 20 a má "tržní hodnota" je 60, znamená to, že si těch 20 vydělám (podhodnoceným) půlúvazkem a zbytek času se můžu věnovat tomu, co je pro mě skutečně důležité. Naproti tomu lopata bude muset kroutit těch svých osm hodin denně a toho volného času bude mít méně.

  To není přístup "měřím úspěch a profit pouze penězi", ale přihlédnutí k realitě, že ať už chce člověk cokoliv, nějaké peníze (či jejich ekvivalent třeba ve formě zajištěné stravy a ubytování) k tomu potřebuje.

  A když už každý musíme prodávat svůj čas (pokud neutečeme do pralesa, jak tu navrhuje Ano), přijde mi jako dobrý nápad snažit se svůj čas učinit dražším, pak se totiž dle svých preferencí mohu rozhodnout, zda ho prodám stejné množství jako dřív a vydělám víc peněz, nebo zafixuju výdělek, ale bude mě to stát méně času.

  Nebo ještě jinak, čas je to jediné, v čem je všem měřeno stejně, nikdo ho nemá více ani méně než 24 hodin denně. Pokud jej někdo část tráví prací, která pro něj nemá jiný smysl (třeba práce skutečně vnímaná jako poslání), pak jde vlastně o daň společnosti za to, že v ní mohu žít, odevzdám jí 8 hodin, abych zbylých 16 mohl využít tak, jak chci. Existuje důvod, proč se nesnažit tuto daň "optimalizovat"?