Hlavní navigace

Názor k článku Lifestylová televize Stil ukončí 1. srpna své vysílání. Nahradí ji nová stanice od Pamětník - Zajímalo by mne srovnání, třeba mezi satelitním příjmem...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 7. 2012 8:54

    Pamětník

    Zajímalo by mne srovnání, třeba mezi satelitním příjmem u nás a v Německu. I v Německu jsou důchodci, "lamy" a nešikovní ladiči přijímačů. To i tam si troufnou satelitní provideři neustále přelaďovat stanice mezi transpordéry, v důsledku toho měnit pořadí stanic v menu a další "špeky", které naši běžní diváci svépomocí nezvládají? Nebo je to tak, že na německém trhu jsou v prodeji jen satelitní přijímače, které už mají všechny německé stanice předladěny, německý divák nemusí hledat cizojazyčné, postačují mu ty tuzemské a tento stav vyhovuje roky?

    Opravdu je hlavní chyba v lidech, kteří nedokáží zvládnout všechny taje ladění? Opravdu se už předpokládá, že i na přidání jedné, dvou stanic je zapotřebí si objednat profíka a přirozeně ho zaplatit? Opravdu je normální, že návody u STB a televizorů se satelitním tunerem nepopisují všechny detaily ladění a přelaďování, aby je pochopil a mohl využít i "běžný" uživatel? Nestala se někde chyba, nebo není tato technologie stále uživatelsky nedokonalá?