Hlavní navigace

Názor k článku Lukáš Brchl (Dronetag): Český trh s drony je malý, prorazit chceme hlavně v Evropě od anonym - A mládenci, bavíte se jen tak společensky, nebo...

  • 8. 8. 2020 10:16

    bez přezdívky

    A mládenci, bavíte se jen tak společensky, nebo máte konkrétní poznatek. Protože aktuální požadavky legislativy jsou takové, že asi tak 99,8888% letů nesplňuje legislativní rámec. Víte například, že při vzletu potřebujete písemné povolení majitele pozemku, že musíte dodržet GDPR (obtížné pravidlo u letů, kde vidíte místa, kde člověk předpokládá, že vidět není, třeba balkon, dvůr, střecha), že nesmíte letět nad lesem (písemný dotaz na UCL) - nad lesem nezabezpečíte, že do prostoru pod dronem se nedostane "hajnej co jde lesem" a hlavně nejste schopen zabezpečit a předvybrat nouzové dopadové plochy, nesmíte křížit sebemenší cestu a prakticky nejste schopen letět dále než na cca 100m, já mám v zápisu z zkoušek 90m, protože na delší vzdálenost jsem nebyl schopen provést požadované sestavy, protože jsem špatně viděl úhel natočení.
    A pointa mého příspěvku je, že když nějakou legislavitu nejsou schopny dodržet vyšší procenta lidí, třeba 30%, tak je špatná. V tomto případě to není schopen dodržet nikdo, nebo může lítat (po podpisu) na poli 100m tam a 100m zpět.