Hlavní navigace

Názor k článku Lupa zaplatila tiskovému oddělení Středočeského kraje za informace k Tojecool.cz od Lol Phirae - 199? To je nějaký tajná policejní linka? :-))) Spolupráce,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 4. 2012 15:55

  Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:5c0:1502:----:----:----:----:----

  199? To je nějaký tajná policejní linka? :-)))

  Spolupráce, nevím přesně, co myslíte. Postup jsem obecně nastínil v příspěvku na konkurenčním serveru (a pro informaci, jsem čtenář, nemám s tou žádostí nic společného). Nicméně pokud se vám nejedná o právnické hrátky, tak asi takto:

  § 5 odst. 3 InfZ:
  Do 15 dnů od poskytnutí informací na žádost povinný subjekt tyto informace zveřejní způsobem umožňujícím dálkový přístup. O informacích, poskytnutých v jiné než elektronické podobě, nebo mimořádně rozsáhlých elektronicky poskytnutých informacích postačí zveřejnit doprovodnou informaci vyjadřující jejich obsah.

  I z výše uvedeného důvodu jsem v tom komentáři akcentovat potřebu trvat na poskytnutí informací v elektronické podobě (jak ostatně ukládá zákon v §4 odst. 5) - aby příslušné informace byly bez dalšího přístupné všem zájemcům o ně. A nezákonně účtované úhrady samozřejmě nehradit a postupovat striktně podle InfZ. Účtovat 8 hodin "práce" úředníka, který vykazuje "produktivitu" v podobě okopírování/vy­tištění 2 stran za hodinu je naprosto neuvěřitelné.