Hlavní navigace

Názor k článku Lze dospět k sebevraždě díky Internetu? od noname - sebevrazi se dělí na rozhodnuté a nerozhodnuté a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 4. 2003 9:52

    noname (neregistrovaný)
    sebevrazi se dělí na rozhodnuté a nerozhodnuté a liší se chováním. Rozhodnutí jdou k mostu a skočí (třeba). Nerozhodnutí jdou k mostu a postávají než si jich někdo všimne, přelezou a čekají na příjezd záchranky. Pak si s nima povídají a když je u záchranky psycholog, tak se jim často podaří sebevraha zachránit. Sebevrah obviňuje celý svět (krom sebe) a tak si to odůvodňuje "Dal jsem vám šanci mě zachránit, je to vaše chyba že se vám to nepodařilo, JUMP". Takže když někdo manifestuje předem svoji sebevraždu, chce instinktivně zachránit.
    Sebevrah je vždy nemocný člověk. Instinkt ochrany vlastního života je druhý nejdůležitější (po ochraně rodu, proto matka může ztratit život v zájmu života dítěte).
    Přiznám se ovšem, že nevím jak se dívají psychologové na Palacha a Zajíce. IMHO byli také nemocní, ovšem někdy se dá umřít pro dobrou věc. Raději měli ale vzít samopal a střílet do Rusáků, kdyby to udělalo všech třicet co se v 68' upálio, tak by se třeba k obraně přidali i neblázni a nedali bychom jim tehdy kůži tak levně.