Hlavní navigace

Názor k článku Lze dospět k sebevraždě díky Internetu? od Filip Rožánek - Je-li příčinou nějakého činu něco negativního nebo stane-li...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 11. 4. 2003 13:56

    Filip Rožánek (neregistrovaný)
    Je-li příčinou nějakého činu něco negativního nebo stane-li se něco špatného, určitě za to nebudete děkovat. Takže ne "díky Internetu", ale v tomto kontextu "vinou Internetu", protože jde o sebevraždu. To jen tak na okraj :)
    A k tématu - Síť je v Adamcově případě nevinná. Zdeněk Adamec měl IMHO mindrák a začaly se u něj projevovat rysy psychické poruchy (viz "mám pocit že jsem byl něčím ovládán a když jsem se probudil bylo již pozdě"). Takovému člověku stačí k sebevraždě cokoliv a nemusí to být zrovna web. Ve svém stavu mohl "signál" k sebevraždě "vidět" nebo "slyšet" v jakémkoliv nevinném prohlášení či situaci.
    Myslím ale, že ex post to už nikdo nezjistí a vyvářet ze smrti mladého vyšinutce další články je, byť to zní cynicky, hloupé. Za chvilku bychom se totiž mohli ptát, jak se na Adamcovi podepsalo, že neměl žádnou holku nebo neobědval své oblíbené jídlo.