Hlavní navigace

Názor k článku Má mít seriózní ISP veřejný ceník? od Tomáš Kapler - Pozor - tady nepadlo ani slovo o tom,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2002 14:21

  Tomáš Kapler (neregistrovaný)
  Pozor - tady nepadlo ani slovo o tom, že někomu neposkytnete informace! Tady jde o to, že každému na potkání nesdělíte veškeré parametry, ceny atd. Ale když se někdo zajímá o konkrétní připojení, samozřejmě se mu řeknout všechny podrobnosti v závislosti na jeho technických znalostech.
  Stejně jako je prodej jídla fokusován na ženy, protože ty nakupují, ačkoliv ho jedí většinou muži, stejně tak nabídky jsou dělané pro obchodníky/nákupčí/ředitele, kteří platí, a ne pro správce sítě. Ale rozhodně musíte být schopni nabídnout správcům sítě dostatek informací protože má spolurozhodující hlas.
  Uvědomte si, že 95% procent lidí kupujících internetové připojení nemá tolik znalostí jako vy a příliš široká nabídka je spíše odradí.
  Těch 5% se holt musí zeptat, ale jak říká klasik - "Líná huba - holé neštěstí"
  A znovu připomínám, když uděláte nabídku podrobnou do největšího detailu, tak má konkurence možnost poznat vaše slabiny, vyvarovat se silných stránek, podlézt cenu a navíc i zjistit vaše zisky, počty lidí na centrální bod, počet a umístění vašich přístupových míst (a propos, vím o providerovi, kterému odcizí cca. 60 jednotek ročně a to je z menších)