Hlavní navigace

Názor k článku Má mít seriózní ISP veřejný ceník? od Tomáš Kapler - Ad počítače nebo auta - uvědomte si, že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 1. 2002 10:20

  Tomáš Kapler (neregistrovaný)
  Ad počítače nebo auta - uvědomte si, že počítač nebo auto stejného typu můžete koupit v okruhu okresu, nebo dokonce státu - když budou mít auto v Ostravě o 30 tisíc levněji než v praze, klidně si jej koupím v ostravě.
  Ale připojení internetu v ostravě o třicet tisíc levnější je vám úplně na hov.. protože vy jej potřebujete v Praze (třeba). Jenže internetová firma s celorepublikovou působností musí mít jeden ceník pro celou republiku (nebo ještě složitější rozvrstvení podle místa). A aby byla konkurence schopná, musí buď dát do ceníku cenu ostravskou, pak ale v Praze bude mít problém zaplatit nájem a nebo pražskou, pak ale v ostravě nic neprodá!
  A počítače? Když budete kupovat počítač od velké firmy, tak ty z důvodu uspoření času sekají počítače jak housky na krámě všechny v jedné konfiguraci, nebo pár variantách, maximálně si dokoupíte nějakou periférii. Už to není kupovat 1ks motherboard 1ks HD 1ks procesor atd... Už je to koupě 1ks počítač. Takže tam je to standardní položka jako housky.
  A kupování na díly? Tam zas připomínám, že deset ks procesorů stojí cca 10x cena jednoho. U internetu připojení deseti uživatelů může stát někde mezi 2x až 9x cena jednoho.
  Já nepovažuji zákazníky za blbce. Ale chápejte, že dokuď neznáte celou situaci, nemůžete cenu definovat.