Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Má mít seriózní ISP veřejný ceník? od Dan Lukes - No, J2W uz davno neni ta firma, co...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2002 13:49

  Dan Lukes (neregistrovaný)
  No, J2W uz davno neni ta firma, co byl stary dobry VOL ...

  Od te doby, co J2W velkohubou reklamou slibuji v televizi prideleni konzultanta do 24 hodin jsem se setkal uz s nekolika lidmi, kteri nebyly schopni dosahnout odpovedi na jednoduche otazky (jednoducha otazka: chci linku 64kBps tam a tam - kdy bude a za kolik ?) ani v radu tydnu - o nejakem osobnim konzultantovi pridelenem do 24 hodin, vubec nemluve. Lze jen ocenit, ze novy vlastnik ohleduplne zvazil, ze neni vhodne "zkazit" celkem slusne zavedenou znacku VOL a pred zmenou kvality poskytovanych sluzeb zmenil i znacku na naprosto neznamou ...

 • 3. 1. 2002 13:35

  Tomáš Kapler (neregistrovaný)
  máte špatnou zkušenost, to je škoda. Mám pro vás ale návrh jak to řešit v budoucnu:
  Na NIX cz je seznam 40 firem které jsou v tomto združení včetně e-mailů
  Pošlete jim e-mail (všem stejný a aby se viděli, že to posíláte i na ně)
  V něm podrobný popis co přesně kde potřebujete.
  Napište, že konečný výběr bude udělán pozítří na základě nejzajímavější nabídky. Výběr bude uskutečněn formou otevření obálek, tj. nemá smysl aby vám volali, co chtějí mají všechno v mailu.
  Jestli mělo více firem podobné nabídky (nebo se liší třeba v druhu připojení, routeru, služeb atd) a vy váháte, uděláte druhé výběrové kolo.
  Garantuji vám, že takto máte do týdne vybranou nejzajímavější nabídku.

  A jinak vašemu konkrétnímu řešení - uvědomte si, že 80% lidí/firem které poptávají internet není takto zkušených aby si to dokázali postavit sami. A dalších 15% zkušení jsou, ale prostě mají spoustu jiných věcí na práci a za čas do toho investovaný jsou schopni vytvořit větší zisk než kolik stojí řešení od někoho jiného. Navíc jsou zde nějaké záruky, dohled, outsourcing atd.
 • 3. 1. 2002 12:04

  Filip Streibl (neregistrovaný)
  Musím se přidat, před 2 roky jsme zřídili bezdrát od VOLů a serverhosting. V té době byl jejich ceník na WWW perfektně propracován bylo to přehledné a porovnatelné. Ceny se při jednání daly dostat ještě minimálně o 10-15% dolů. Dnes pod značkou J2W ceník není, což mne naštvalo, jednání pomalé (místo 2 kliknutí jsem čekal 3 dny je blbou sumu!!}. Takže jsem začal hledat jiné řešení (Server hosting bez limitu pro odchozí data + 2x64k nepočítaná linka). Přiznám se, bylo to utrpení. Po 3 měsících dohadování se s 5 ISP o možné ceně jsem to totálně znechucen pořšil sám. Postavili jsme si bezdrátové pojítko mezi naše budovy a další na budovu, kde je UPC DattelKabel Mistral. Investive byla asi 50 000 ,- + platíme 6 000 měsíčně za 320/256k linku přes kabel .. navíc máme propojené boduvy na 11Mbitech a ne 64k VPNkou !!! Prostě ať se jdou naši ISP zahrabat .. PS: Už jen poslat výpoveď smlouvy na J2W !!!!

  PS: Také jsem ušetřili dost peněz na kabeláži, bezdrát je pro malou firmu opravdu dobrá investice.