Hlavní navigace

Názor k článku Martin Kasa: na východ se jdeme svézt s vlnou e-komerce od Shopíkář - Záleží co obchod prodává, od toho se odehrává...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 3. 2008 0:46

    Shopíkář (neregistrovaný)
    Záleží co obchod prodává, od toho se odehrává zda platby kartou jdou nebo nejsou žádány. Lidé mají oprávněnou nedůvěru k placení kartou v obchodech zejména za zboží kde není tak úplně jisté zda jej obchod nakonec dokáže vůbec dodat, protože dodavatelé jej často nejsou schopni včasně dodat. V naší kamenné prodejně platí kartou dnes již takřka 90% zákazníků, kde průměrná cena zboží je 1300,- Kč. Na podzim loňského roku jsme zavedli platby kartou i v našicht třech internetových obchodech a dnes dělá tento způsob platby něco přes 40%. Je to asi možná dáno tím, že prodáváme jen zboží které máme skutečně skladem. Vzhledem k povaze zboží jednoho z těchto obchodů je platba kartou pro zákanzíky v podstatě nenahraditelným přínosem, jelikož takto z domova objednají a zaplatí zboží, které následně nechají zaslat někomu jinému jako dárek. Toto využívá u nás mnoho lidí i ze zahraničí, když takto nakupují zboží pro své známé v ČR například k narozeninám. Pro tento případ je jiný způsob platby nemyslitelný, ať už kvůli bankovním poplatkům, tak i kvůli rychlosti doručení peněz a objednaného zboží, protože jej lidé objednávají na poslední chvíli. Nám při marži 40 - 70% opravdu nevadí dát bance 2.3% :-)
    Osobně kartou platím kde to jen jde, protože pokud je posláno zboží přepravní službou, tak musim předem nachystat přesně peníze, což bývá problém, oni totiž k nám jezdí jako k prvnímu po cestě a nemají nikdy peníze na zpět. Pokud jede pošta, tak je to OK, ale i tka musim předem vybrat peníze z bankomatu a vzhledem k tomu že nejbližší bankomat mam od baráku skoro 3km, tak je to opravdu super, hlavně když je hnusné počasí, tak se Vám opravdu nechce ven. Víte ona ta naše republika je i něco jiného než jen ta Praha, jak se možná někteří domnívají, kde máte všechno pod nosem a nevíte jak to vůbec funguje v okolním prostředí vzdáleném od Prahy desítky kilometrů, zejména v menších městečkách a na vesnicích. Pro nás je zde taková možnost platby předem kartou vítána, protože zboží uhradíme ihned když jej potřebujeme dodat rychle, což není možné bankovním převodem, který trvá bohužel stále několik dní a tak to prodlužuje dodací lhůtu. V tomto ohledu bude vlemi vítanou novinkou připravovavná možnostp latby přes terminály Sazky, tu třeba u nás na vensici máme v hospodě.