Hlavní navigace

Názor k článku Martin Tříska (Socialbakers): Kauza Cambridge Analytica nám paradoxně pomohla od Tomáš2 - Nejsem zaměstnanec Socialbakers, nemluvím za ně, jen se...

  • 10. 9. 2019 10:22

    Tomáš2

    Nejsem zaměstnanec Socialbakers, nemluvím za ně, jen se v oboru databází a velkých systémů pohybují dlouho a znám společnosti a projekty na českém trhu, stejně tak lidi, kteří tam jsou.

    Částečně se to zmiňuje v článku, šířeji to je pak popsané ve finančních výsledcích, které poskytli akcionářám. Neprodávají jednorázově, ale smlouvy jsou na roky dopředu a peníze chodí postupně, zatímco produkt musíš zaplatit hned.

    Spekulovat o prespektive společnosti jen podle výsledovky je hodně zcestné, tak přece se společnosti nehodnotí, ne? Důležitá je struktura příjmů a nákladů a tady to vypadá, že již nemají problémy s obrovskými fixními náklady. Volba jestli společnost bude v zisku nebo se bude dotovat je přece pouze a jen na akcionářích jaký je jejich krátkodobý, střednědobý a dlouhodobý záměr. Bez externích peněz nelze vybudovat společnost nikdy a během těch let je prostě v účetnictví ztráta, ikdyž společnost může dosahovat provozního zisku a stabilně růst.