Hlavní navigace

Názor k článku Medián Petra Koubského: Copyright nezanikne, zájem o něj ano od bckp - Pod tenhle příspěvek se podepíšu milerád, přesně trefeno...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 10. 2013 10:54

  bckp (neregistrovaný) ---.atlascon.cz

  Pod tenhle příspěvek se podepíšu milerád, přesně trefeno podle mého názoru.

  Pirátství zde existuje hlavně z důvodu neexistence jiných legálních a "rozumných" cest. Pro příklad si vezmeme nějaký ten film, film je dobrý, já si na něj zajdu do kina, zaplatím za něj třeba 200Kč, pak si chci koupit stejný film na DVD, mám dát 300Kč, no ale já bych chtěl vyšší kvalitu neboť mám doma kvalitní TV a BR přehrávač, mám dát místo 300Kč najednou 600Kč? Takže vlastně za jeden film zaplatím 800Kč.

  Z těchto 800Kč které ode mě dostane distributor daného filmu, dá tak 100Kč za vývoj nějaké úžasné ochrany, která mi znemožní vytvořit si legální kopii disku, abych nepřišel o orginál ( prach v mechanice už mi pár disků zničil ), dále pak za prvních 15 minut na disku, kde se dozvím že pirátství je krádež ( to je lež, pirátství je pirátství, krádež je krádež ). Když si film stáhnu z internetu, mám jenom film, nic navíc, žádné ochrany které trestají platící lid ( jak dlouho vydržela nejlepší ochrana disku, týden? ).

  Celý problém podle mého vychází z nepochopení co lidé chtějí, chtějí obsah krátce po uvedení do kina za rozumné ceny, a snadno dostupný. Nechci platit více, protože mám lepší kvalitu ( DVD a BR ), chci prostě v pohodě domova klepnout, a koukat na film, ať už je to za měsíční poplatek nebo za nějaký rozumný peníz ( a ne, dát 600 za film mi rozumné nepřijde ).