Hlavní navigace

Názor k článku Medián Petra Koubského: Copyright nezanikne, zájem o něj ano od Karin Lednická - "Když není zajištěna z legálních zdrojů, zajistí ji...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 10. 2013 12:33

  Karin Lednická (neregistrovaný) ---.135.broadband6.iol.cz

  "Když není zajištěna z legálních zdrojů, zajistí ji zdroje nelegální."
  To máte naprostou pravdu. Je ovšem též smutnou pravdou, že ani existence legálních zdrojů nezabrání celé řadě lidí v tom, aby nelegální stahování neviděli jako svou první volbu.
  Mluvím o knihách - všechny knihy z našeho nakladatelství vycházejí v týž den v tištěné i elektronické podobě. E-booky stojí polovinu ceny tištěné knihy, což je minimum požadované autory. Cenové rozmezí 99 - 169 Kč, především v návaznosti na výši částky, kterou jsme zaplatili za autorská práva, dále s ohledem na rozsah, s nímž zase souvisí náklady na překlad, redakční zpracování a sazbu. Tento výčet pořizovacích nákladů není samozřejmě úplný, ale my tady teď nevedeme diskusi o tvorbě cen.
  Znám důvěrně všechny argumenty zastánců stahování, vedu tyto polemiky dlouho a často. Všechny opomíjejí základní fakt: že zdarma užívají něčí dílo, aniž jim k tomu autor onoho díla dal souhlas. Vím, není to nezákonné. Ale už to v této diskusi zaznělo: není to ani morální.