Hlavní navigace

Názor k článku Medián Petra Koubského: Copyright nezanikne, zájem o něj ano od A.S. Pergill - 1. Zajímalo by mě, které nakladatelství jste, protože...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 10. 2013 15:26

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  1. Zajímalo by mě, které nakladatelství jste, protože se běžně setkávám s tím, že cena e-booku je na 3/4 nebo 4/5 ceny tištěné knihy (a někdy je to ještě horší); nicméně i ta 1/2 je ještě hodně. MMCH ještě před pár měsíci nás tu jeden nakladatel ujišťoval, že nebude-li e-book prodávat za stejnou cenu jako papírovou knihu, tak přijde na buben a jeho ubohé děti, skučící hladem, mu budou z ložnice "Pod mostem" zabaveny sociálkou
  2. Obecně "nelegálním" stahováním dostanu něco, co není "chráněno" před normálním použitím, tj. není to vázáno na jeden určitý OS nebo typ prohlížecího zařízení (což je pro mně rozhodující, nestojím o knihu vázanou na čtečku - video na přehravačku - určitého konkrétního typu od určitého konkrétního výrobce; chci to mít na flešce a přehrát / přečíst to i na "chalupovém" počítači).
  3. Zvykli jste uživatele (neříkám, že vy osobně) na to, že zakoupené e-dílo = méněcenný shit, kvalita se "pirátí". Odvykat tomu bude dost těžké. Můžete si ale za to sami (opět tím nemyslím vás osobně)

  A ještě jednou MMCH: Přepracovat napsané dílo do e-booku dá cca 10 - 20 procent práce v porovnání s jeho napsáním (pokud autor není tupej a naučí se pár příkazů v TeXu). Vím z vlastní praxe. Zbytek je primitivní spuštění programu "pro blbý". Takže opravdu vidím velkou nesouměřitelnost toho, co dostane autor v honoráři, a co dostanou všichni ostatní.
  A pokud na mě vybafnete s redakční prací apod., tak vemte laskavě na vědomí, že honorář za oponenturu PhD práce činí 1000,- Kč a oponent ji rozebírá (resp. měl by) podstatně podrobněji (včetně formálních věcí, kam patří i pravopis) než redaktor a korektor rukopis knihy.