Hlavní navigace

Názor k článku Medián Petra Koubského: Copyright nezanikne, zájem o něj ano od Karin Lednická - Redmarx - víte, já si opravdu myslím, že...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 10. 2013 9:51

  Karin Lednická (neregistrovaný) ---.135.broadband6.iol.cz

  Redmarx - víte, já si opravdu myslím, že aby byla jakákoli diskuse k něčemu, měly by si obě strany ověřit fakta. Kdybyste to učinil, zjistil byste, že u knih z našeho nakladatelství DRM nemá žádná.
  Takže jeden váš požadavek splňujeme, prima, můžeme se posunout dál. Stanovil jste (podle kritérií, které jste tak docela nespecifikoval), že optimální cena e-knihy je 100 Kč (předpokládám, že tím míníte cenu včetně DPH). Pokud na vaše stanovisko aplikuju striktní požadavek majitelů autorských práv, že cena e-booku nesmí být nižší než 50% ceny tištěné knihy, dostávám se u té tištěné knihy na 200 Kč. A za takovouto cenu se kniha v drtivé většině případů zkrátka vyrobit nedá.
  Co tím chci říct? Že kdybych se rozhodla uposlechnout váš imperativ hraničící s vydíráním (když to nebude po mém, jdu stahovat na ulož.to), pak bych během několika měsíců dovedla nakladatelství ke krachu. A nevycházelo by nic. A dobrodějové, kteří jistě ze zcela lidumilných důvodů vkládají nelegální soubory na ulož.to, nebudou mít co vkládat. Takhle jednoduché to je.

  neregistrovaný Včera 23:31 Nový
  Re: Převaha nabídky nad poptávkou? Ani náhodou.
  Optimalni cenu za e-knihu (novela) vidim tak okolo 100Kc, vic nedam, za ucebnici vzhledem k tomu kolik kolikrat stoji v tistene podobe a mnohem mensi pravdepodobnosti, ze bude k dispozici volne v knihovne nehlede na to, ze ucebnici potrebuju vetsinou dele jak mesic, dam vic. Co ale pozaduju, aby to bylo bez DRM. Nechci resit problemy, ze to nebude fungovat na tabletu, na androidim mobilu nebo na PC (pouzivam linux). Proste dokud budete aplikovat DRM, tak ja budu aplikovat uloz.to, tam je to zadara a bez DRM, ze je to neeticke na vas delam dlouhy nos. :-)