Hlavní navigace

Názor k článku Medián Petra Koubského: Copyright nezanikne, zájem o něj ano od jezevec - největší zločin tzv "umělců" považuji, že se jim...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 25. 10. 2013 1:26

    jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

    největší zločin tzv "umělců" považuji, že se jim podařilo vytvořit iluzi - že pouze to, že někdo něco vymyslí, zazpívá, napíše, nahraje a natočí, mu dává právo nějak z toho profitovat a žít. přitom v žádném jiném odvětví tohle nefunguje. já například umím výborně vyprávět ftipy, hlasitě říhat, a fakt dobře vyleštit dřevěnou hůlku - ale dokud mi za to někdo nezaplatí, tak je to dovednost s hodnotou nula.
    zatímco takový pisálek a zpíválista, herec a herka, nakladatel a distributor - oni se nějak domnívají, že už jen to že cosi stvořili, a nedokážou to prodat - že jim zakládá právo na příjem. takže místo aby se soustředili na to, co dělají piráti dobře (a neznám pirátský server, který by se měl ekonomicky špatně) - buzerují a kriminalizují lidi, kteří v drtivé většině chtějí zaplatit. ale nechtějí platit za drm, nechtějí platit stovku za zazvonění mobilu, nechtějí platit víc než deset korun za stažení knihy, nechtějí platit za to že někdo se rozhodně že uvolní film až dva roky po uvedení do kin, .... prostě lidi nejsou ochotní za to zaplatit, nebo ne tolik.

    takže ochránci autorských práv by si měli nějak srovnat v hlavě, že buď mají piráti astronomické zisky, a pak jsou tedy ochránci autorských práv uplně vylízaný, že si je nedokážou slíznout sami - a nebo se jim teda autorů nevyplatí prodávat knihu či staženinu za pět korun, a pak by teda nad tím měli mávnout ruku, protože jim uniká jen ten trh který se nevyplatí. obojí najednou jaxi nelze.