Hlavní navigace

Názor k článku Medián Petra Koubského: Copyright nezanikne, zájem o něj ano od jezevec - vyste mi ale dáreček!!! přesně to "vyžadování" je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 26. 10. 2013 12:05

    jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

    vyste mi ale dáreček!!! přesně to "vyžadování" je přece nemorální a neslušné!
    drtivou většinu věcí, která mně obklopuje a přináší mi potěšení - někdo vytvořil, já to používám, a autor z toho nemá kachli. počínaje pohledem z okna na upravenou zahradu mého souseda a jeho prsatou manželku (produkt plastické chirurgie) - přes klávesnici a monitor mého počítače, které denně používám a neplatím z toho další tantiémy za užití - až po architektonické skvosty města, po jehož ulicích bezplatně chodím - a až po mého naleštěného veterána, na kterého každý když jedu zadamo čumí, přestože je autorským a nesporně estetickým zážitkem.
    shodli-li jsme se na tom, že "užitím" díla autorovi nic neubyde a obvykle o tom ani neví - a že alternativou není že dostane zaplaceno, ale že nebude mít nikdo nic - pak něco "vyžadovat" je to opravdu jen pitomej naschvál. s morálkou ani s komunismem to nemá nic společného. jen neopodstatněné, neslušné výhody pro jednu úzkou výseč autorů. autor nějaké písničky by neměl mít větší práva, než zahradník nebo architekt, nebo já když zrestauruji staré auto.