Hlavní navigace

Názor k článku Medián Petra Koubského: Zpravodajství + komunita = zatím žádný byznys od Miroslav Suchý - Souhlasím že agregátory jsou většinou nesmysl. Ale mám...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 1. 2014 14:45

  Miroslav Suchý

  Souhlasím že agregátory jsou většinou nesmysl. Ale mám už delší dobu jinou myšlenku. Třeba se jí někdo ujme:

  Můj problém se zprávami je, že se opakují. Typicky je na začátku nějaký úvod ("Prezident již dříve řekl..."), pak je nějaký krátký obsah. A na konci většinou nějaké shrnutí celé kauzy. Odpoledne se něco drobného stane. A buď se článek aktualizuje (většinou bez toho aby se zvýraznilo, co se změnilo). Nebo se okopíruje původní článek (plus mínus) a drobně se upraví ten střed. Papírové noviny tím trpí o něco méně než webové, ale je to tam podobné.
  Ano musí se počítat se čtenářem, který je nový. Ale tím trpí čtenáři, kteří pravedelně čtou. A pokud se vrátím po dovolené tak mi uteče spousta aktualizací kauz pokud si nepřečtu *celé* noviny.

  Osobně by se mi líbilo, kdyby k danému tématu (např. kauza Nagyová, Prezident a milosti) existovala jenom jedna stránka. Takové dlouhé vlákno, kam by se jenom přidávalo. A já bych se k tématu mohl přihlásit a dostavát ty novinky - přídavky. Jednak tak bude zachován lineární průběh kauzy. Nový čtenář si tak může přečíst počátky příběhu (pravda ne tak beletristicky zachyceného) a pokud na chvíli nemůže číst noviny (práce, dovolená), tak se může vrátit k vláknu tam kde skončil a numusí se po návratu z dovolené divit co se to vlastně stalo. A pravidelný čtenář bude parsovat méně textu při stejné výtěžnosti informace.

  Jako čtenář se mohu více věnovat tomu co mě zajímá plus review seznamu nových témat a vláken. A pokud se rozhodnu že mě nějaké vlákno nezajímá a "vypnu ho", tak už od něj neuvidím aktualizace. Takže pokud se rozhodnu že téma "Křejčír v JARu" mě nezajímá, tak už ho neuvídím. Dokud se neobjeví nové téma "Křejčíř zpět v ČR".