Hlavní navigace

Názor k článku Medicína 2.0: Kdy dorazí digitální zdravotnictví s účastí pacienta i do Česka? od Petr - Ačkoli IZIP prošustroval a ještě prošustruje (smlouva dál...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 10. 2012 11:49

  Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ačkoli IZIP prošustroval a ještě prošustruje (smlouva dál pokračuje) skorem 2 miliardy, dle mě se to obyčejnému občanovi bohatě vyplatilo.

  Podobné centralizované informační systémy jsou totiž v našich podmínkách velice nebezpečné.

  Autor článku totiž asi nikdy netrpěl bolestmi, nebo neměl jen trochu specifičtější onemocnění (prakticky cokoli jiného než zlomená ruka, pořezání a chřipka). Pak by totiž poznal pravou tvář našeho zdravotnictví kde je více jak polovina lékařů naprosto nekompetentních a jakmile nevyjde jejich 1. typ co pacientovi je, chtějí se ho okamžitě zbavit, uhrát to na "psychické potíže, hypochondrii", bodejď by ne, když už "vyčerpali" peněžní dotaci na vás od pojišťovny.

  Pacient tak má jedinou možnost dožadovat se ošetření u jiného lékáře, což i přes značné obtíže stále ještě jde, ten se na vás s čistou hlavou podívá a možná ho napadne, co vám skutečně je. Dle mé osobní zkušenosti pomohl až lékař 3. v hlavním městě.

  Jestliže by se zavedl IZIP 2.0 tak si tento další lékař rozklikne vaši složku a tam na něj vypadne třeba už od dvou předešlých lékařů "simulant, hypochondr, neutorik, objektivní potíže nezjištěny". 3. lékaž pokud nejde o opravdovou kapacitu si pak řeknej, další co chce důchod ve 40 a rovnou vás vykopne.

  Tady není USA kde se platí cash za vyléčení, nebo Německo kde se dá účině stěžovat i bez příbuzenstva v nemocnici - provedou vám víc jak 1 test.