Hlavní navigace

Názor k článku Medicína 2.0: Kdy dorazí digitální zdravotnictví s účastí pacienta i do Česka? od Petr - Které přesně prezentace a studie? Na které sdružení...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 10. 2012 18:07

  Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Které přesně prezentace a studie? Na které sdružení pacientů se může obrátit 70 letý nemocný z Ostravy a být si alespoň na 50% jistý, že mu pomohou?
  Opravdu si myslíte, že když si takový člověk bude u lékařské komory stěžovat na pana doktora xy z lokální nemocnice pomůže mu to od bolestí? Vyřeší to jeho onemocnění?

  Já vám povím jak to dopadne když se jako pacient ozvete proti svému lékaři
  http://zpravy.idnes.cz/nemocnice-v-litomericich-odmitla-operovat-muze-f5p-/krimi.aspx?c=A120910_162008_usti-zpravy_alh

  S vaším systémem 2.0 by měl takový "problémový" pacient co dělá vlny problémy nadosmrti po celé republice a "dobře mu přeci tak", na podobné chytráky nemá přesčasy unavený lékař a sestřička co dělá za 10.000 náladu.

  Vámi navrhovaný systém by mohl fungovat pokud by se změnilo celé zdravotnictví jako celek a běžně se tu neodehrávaly podobné tragédie

  Doktor v česku může všechno, i zabít pod vlivem opilosti a nic se mu nestane!
  http://www.youtube.com/watch?v=SJZ5piF1hPw

  To je samozřejmě naprostý nesmysl, to by se totiž musel změnit i průměrný příjem jak ve zdravotnictví tak u pacientů a nedej bože něco udělat i s léta profláklejma "kapačkama".
  http://www.lidovky.cz/nemocnici-na-homolce-tunelovali-jako-dopravni-podnik-tvrdi-fond-p8p-/ln_domov.asp?c=A121004_170335_ln_domov_ape

  Pak by šla efektivita zdravotnictví nahoru o desítky procent, v opačném případě na vše doplatí jen a pouze pacient. Vím, že zním jako každý druhý naštvaný člověk z hospody, ale ono to tak bohužel skutečně je viz ony ve vyspělém světě neudržitelné kauzy, které se tu běžně dějí.