Hlavní navigace

Názor k článku Michael Šebek (ČVUT): To, že naši práci přeberou roboti, nevidím jako problém od Martin P. - Teorie že on se nebojí a jiní ve...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 12. 2018 9:32

  Martin P.

  Teorie že on se nebojí a jiní ve stejné socioekonomické skupině je pravdivá. Ale nejsou jen lidé v jeho socioekonomické skupině. Úhel pohledu.

  Tady se dostáváme k sociálním a přírodním vědám a né technice.

  I když dokážeme ledasco tak stále lidé mají takové vlastností, se kterými se přirozeně rodí. Ty vlastnosti jsou v populaci vrozené. A pokud někdo nemanipuluje záměrně s populací je jejich zastoupení v populaci procentuálně stejně po celém světě.

  Takže stále se bude rodit spousta lidí kteří budou mít nízké obecné IQ, budou nesamostatní, nebudou kreativní. A vzděláním to nezmění.
  Pak se víc přikláním k teorii, že v západním světě bude spousta lidí nezaměstnatelných, protože jejich práce bude moc drahá. Protože toho robota vyrobí zahraniční pracovník za plat uklízečky, nebo protože ty roboty budou udržovat agenturní pracovníci pod hranicí životního minima které nesmí náš člověk dostat.

  Což by tak nevadilo, protože ten systém pracuje i na tom, že je vždy někdo, kdo je na tom hůře. Ale hlavně na tom že je na tom někdo je spotřebitelem. Jenže v momentu, kdy zmizí značná část spotřebitelů začnou se mít špatně všichni. Protože nebude potřeba ani tolik vyrábět. Tedy těžko někdo muže vydělávat na výrobě…..