Hlavní navigace

Názor k článku Michael Šebek (ČVUT): To, že naši práci přeberou roboti, nevidím jako problém od Dr. Zdeněk Moravčík - Už jsem to odpověděl na jiný podobný komentář...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 12. 2018 18:58

  Dr. Zdeněk Moravčík (neregistrovaný) ---.151.broadband3.iol.cz

  Už jsem to odpověděl na jiný podobný komentář níže. Tedy ještě jednou.

  Cokoliv, co řekne nějaké individuum z (Č)VUT je chybné. Kdo není blbý tak ví, že technické školy v Československu byly a jsou po desetiletí líhněmi špionů, kteří měli za úkol na západě odkoukat a zkopírovat každou technologii. Proto jim bylo tajnou službou umožněno jezdit na pobyty do zahraničí, proto měli spoustu titulů a vyznamenání za nic, proto se kolem nich vytvářela a vytváří falešná bublina úspěšných profesorů a vědců a proto také kvalita těchto pracovišť nikdy za nic nestála.
  Dřív se tomu říkalo boj s imperialistickým západem, dnes už je to prostě jen špionáž a funguje to pořád stejně. Naverbují mladého člověka, pošlou ho na lukrativní pobyty na americké univerzity, do Facebooku, Googlu ... Tito lidé střídají jeden špičkový job za druhým, který by normální člověk nezískal ani kdyby byl Edison. Pak jim dávají tituly, ocenění (například cenu Neuron), kdy i malé dítě se ptá, za co ten blb těch půl milionu dostal, když nic nedokázal. Do toho vstoupí politici, kteří tyto agenty vyznamenávají (například ceny Miloše Zemana) a tak to jede po desetiletí stále dokola. Výsledkem je naprosto katastrofální stav českých (nejen) technických škol.
  Když národ neumí vyvinout nic vlastními silami, když úroveň vzdělanosti stojí za psí štěk, vychovat si armádu špionů, to umí a dělá každý zaostalý národ na této planetě.