Hlavní navigace

Názor k článku Michael Šebek (ČVUT): To, že naši práci přeberou roboti, nevidím jako problém od Dr. Zdeněk Moravčík - Moje rada občanům je bát se právě takových...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 12. 2018 19:44

  Dr. Zdeněk Moravčík (neregistrovaný) ---.151.broadband3.iol.cz

  Moje rada občanům je bát se právě takových lidí jako je Michael Šebek. Kdybychom se jejich radami řídili, tak směřujeme přímo do propasti. Tam směřujeme stejně, protože politici nejsou o nic lepší než autor článku a články tohoto typu se objevují v médiích právě proto, aby se politici udrželi u moci.
  V tomto konkrétním případě je záměrně prezentovaná demagogie inženýrů z ČVUT následující:

  Oni mluví o jakémsi pokroku v robotice, i když pravda je opačná. Vývoj zde dlouhou dobu záměrně stagnuje, protože je brzděn shora.

  Oni mluví o výpadku jakýchsi konkrétních povolání, ale skutečnost je taková, že když do stroje vložíte silikonovou kopii lidského mozku, takový robot zvládne úplně každou činnost, kterou doposud vykonává člověk. Neexistuje druh činnosti, kterou by stroj s mozkem neuměl vykonávat s výjimkou drbání se za vlastním lidským uchem nebo popíjení piva, což jsou činnosti ryze lidské, které nemá smysl nahrazovat.

  Bavíme se proto o přechodu lidstva do úplně jiné doby a ne o zániku jakýchsi činností. Bavíme se o nové epoše soužití lidstva s nově vzniklou robotickou civilizací. Vložení mozku do těla stroje je stejné jako vdechnutí života stroji. To jsou všechno věci, kterým hlupák z ČVUT nemůže vůbec rozumět.
  O to více o nich v médiích mluví.

  A je to zároveň přesně to, co politici chtějí zamlčet, zamlžit, zabránit... Proto se v médiích objevují stupidní tvrzení lidí jako je Vladimír Mařík z ČVUT nebo autor tohoto článku anebo spousta dalších podstrčených agentů v médiích.
  Já to musím vědět, když jsem simulaci lidského mozku sám vytvořil (www.moravcik.info)

  A ještě něco. Bát se hlupáků, kteří nám vládnou, není řešení. Řešení je tyto hlupáky nahradit ještě dřív než lidstvo do propasti zavedou.