Hlavní navigace

Názor k článku Michal Horák (MusicJet): hudbu budeme muset možná dotovat i z daní od Jan Janča - Vydávání hudby se hold změnilo. Je to stejné...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 4. 2012 8:18

    Jan Janča

    Vydávání hudby se hold změnilo. Je to stejné jako, když firmy investují do reklamy nebo PR, aby u nich lidé nakupovali. Umělci vydávají hudbu jakou upoutávku na jejich koncerty. Navíc mají pořád příjem z rádia a TV, takže pokud je po nich poptávka, rozhodně hlady neumřou.

    Z daní platíme hudbu již dnes.Byl to hudební průmysl, který ve své touze po velkém a rychlém zisku vytvořil hromadu marketingových hudebních projektů pochybné kvality, díky kterým si značná část populace myslí, že Kelly Family nebo Spice Girls jsou umění a na skutečně kvalitní hudbu zcela zapoměli.

    Kdyby to šlo dále podle not hudebního průmyslu a naše daně nepodporovaly filharmonie, opery a podobné zařízení, asi by během pár let nebylo možné poslechnout si Dvořáka, Čajkovského a nakonec ani Gershwina naživo. Věřím, že zachování této možnosti je veřejným zájmem, zatímco o zachování možnosti poslouchat Darinku si dovoluji pochybovat.