Hlavní navigace

Názor k článku Michal Horák (MusicJet): hudbu budeme muset možná dotovat i z daní od Michal Breškovec - Ufff, opravdu jsem neměl sílu dočíst to do...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 4. 2012 9:07

  Michal Breškovec

  Ufff, opravdu jsem neměl sílu dočíst to do konce. Skončil jsem v místě, kde se Horák pohřbil tím, že uživatelé Linuxu by hudbu nekupovali (podle komentářů to zřejmě na stejném místě zabalila i řada dalších).

  Takže si to shrňme. Pane Horáku jste těžce mimo a až to vaše rádoby podnikání skončí, tak to bude jen vaši vlastní vinou (na rozdíl od Ilegálně, které pohřbili samotní vydavatelé svými nehoráznými podmínkami). Zde jsou důvody:

  • Streaming hudby do mobilů v podmínkách českého <ironie>"speci­fického"</iro­nie> mobilního trhu je utopie. Ano na Slovensku to asi díky Orange funguje, ale mi tu žádný Orange nemáme.
  • Podpora jen pro Windows a navíc nutnost použít nějakou specifickou aplikaci, tak to je slepá ulička. Pan Horák zřejmě nepochopil, co je nutné, aby lidé konzumovali nějaký obsah - co nejméně omezování, jednoduchost, přístupnost, případně cena.
  • Ignorování rychle rostoucí komunity uživatelů počítačů Apple v Česku (díky úspěchu ostatních produktů této firmy) a pohrdání uživateli Linuxu je zcela do nebe volající. Vždyť jsou to právě uživatelé Apple produktů, kteří jsou "naučeni" platit za každé uprdnutí. Co se týká uživatelů Linuxu, tam je pan Horák zcela mimo a vůbec nepochopil kdo jsou tito lidé a jakou mají motivaci k užívání svého software. Snad jen podotknu tolik, že právě Linuxáci patří k nejvíce platícím zákazníkům u akcí jako Humble Bundle a na rozdíl od (řekl bych většiny) běžných uživatelů Windows striktně dodržují licence a používají svůj software ale i další díla legálně.
  • Kdokoliv se pošpiní spoluprací s OSA má u mě totální utrum.
  • Pan Horák by měl vážit slova o Uložto.cz, takové nepodložené obvinění z krádeže by se mohlo kvalifikovat jako trestný čin. Ostatně uložto nemůže být zodpovědné za chování svých zákazníků (stejně jako Megaupload), pokud je k chování v rozporu s licencí (pozor, to rozhodně neznamená krádež) vysloveně nevybízí.
  • Podobná, ale nezmrzačená služba tu měla být už dávno. Nyní je příliš pozdě, trh je úplně někde jinde, uživatelé jsou někde úplně jinde, technologie jsou úplně někde jinde, jen vydavatelé a pan Horák stále žijí v minulém tisíciletí. Vzhledem k tomu, kolik hudby atd. se na nás denně valí ze všech směrů mám někdy pocit, že by vydavatelé měli posluchačům ještě platit, za to, že jejich díla vůbec konzumují.
  • Autoři a umělci rozhodně okrádáni nejsou, jak tvrdí pan Horák, pokud si někdo myslí, že vydá jedno CDčko a má do smrti vystaráno, tak je okrádán spíše posluchač. Hlavní těžiště zisku umělců by mělo být z živých produkcí a dalších věcí s nimi spojenými. Díky technologiím skončila doba bezpracných výdělků a je to tak správně.