Hlavní navigace

Názor k článku Michal Horák (MusicJet): hudbu budeme muset možná dotovat i z daní od José - Podobný "sense of entitlement" blitků od lidí jako...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 4. 2012 12:14

  José (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Podobný "sense of entitlement" blitků od lidí jako je p. Horák už jsem četl tolik, že se to začalo reálně projevovat na způsobu, jakým vstřebávám kulturu. Mám toho tak plné zuby a jsem z toho tak znechucený, že si čím dál víc hledám jiné způsoby jak se bavit. Českou hudbu jsem přestal poslouchat úplně, zahraniční skoro, v kině jsem nebyl už řadu let, televizi už ani nevlastním.

  Mám mnohem víc času. Začal jsem se učit španělsky, chodím víc na výlety s kamarády, vrátil jsem se k pravidelnému plavání a ježdění na kole - konečně jsem zhubnul. Čím míň toho, čemu pan Horák asi říká "kultura", tim je mi líp. Takže na podobné články si říkám jenom... jdětě s tím už fakt někam! Mám vás dost.

  Znechutili jste mi kulturu, šmejdi... ale já se bez ní můžu obejít, a velmi dobře. Pravých umělců, kteří tvoří pro radost z umění, bude stejně vždycky dost (a moderní technologie těmhle lidem umožňují se k nám dostat), a to je ta pravá kultura, ne to co do nás tlačí ta jejich mašinerie.

  Kdybych já byl umělec, tak bych považoval samozvané ochránce kultury jako je p. Horák za svého úhlavního nepřítele.

  Je spoustu způsobů jak na autorské tvorbě vydělat... dnes dokonce víc než dřív. Lidi, kteří se vydali na křížovou výpravu proti pokroku ve jménu "umělců" a čím dál víc normálním lidem znechucují vše s čím mají jen trochu společného jsou ti, kteří ve skutečnosti umělce ničí, ne piráti.