Hlavní navigace

Názor k článku Microsoft: (ne)děláme věci napůl! od CrayXMP - Milý Jarmile, než tady něco začneš blekovat o bezpečnosti...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 1. 2005 20:51

  CrayXMP (neregistrovaný)
  Milý Jarmile,

  než tady něco začneš blekovat o bezpečnosti a dokonalosti Windows XP (doufejme, žes měl na mysli alespoň s dodatkem SP2), tak si něco ověř.

  Například to, že Windows XP SP2 mají stále některé zásadní problémy s ukončováním specifických procesů, instalací ovladačů Bluetooth (kdy je lépe nejdříve bluetooth drivery nainstalovat, teprve poté upgradovat na SP2) apod.

  O stabilnosti a bezpečnosti systému svědči i fakt, že americký úřad pro národní bezpečnost dosud necertifikoval Windows XP Professional na úroveň bezpečné, jež je vyžadována u státních institucí typu jaderné elektrárny, NSA, DEA, FBI apod.

  Nejstabilnějším systémem současnosti od Microsoftu je stále Windows 2000 Professional, za který bych dal sám osobně snad i dal ruku do ohně, neboť jako IT specialista pohybující se v oboru, jsem za posledních cca 5 let snad již 300x tento systém instaloval a doposud jsem na svém počítači neviděl, že by byť jen jednou spadl typem dump fyzické paměti.

  jo jo.. WinXP nebrat.