Hlavní navigace

Názor k článku Microsoft: (ne)děláme věci napůl! od CrayXMP - některé příspěvky jsou bezvadné, ale co až se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 1. 2005 21:01

  CrayXMP (neregistrovaný)
  některé příspěvky jsou bezvadné, ale co až se situace obrátí (dejme hypoteticky tomu, že se skutečně obrátí) a linux a ostatní Unixové klony zaujmou 92% podíl na trhu operačních systémů. Windows bude mít 5 % a zbytek připadne na OS typu Solaris, Apple Mac OS atd.

  Nebudeme potom číst o tom, jak se každou chvíli objeví nějaký nový vir na Linux? Teoreticky by to mohlo být ještě jednodušší než se šťourat v registrech Windows, vždyť mnoho distribucí linuxu je Open source a tak přijít na nějakou díru v systému by nemuselo být tak těžké.

  Při takovém procentuálním podílu na trhu se pak nevyplatí dělat viry převážně pro MS produkty, ale pro Linux produkty, neboť budou nasazeny na všech strategických místech (státní instituce, armáda, bezpečnost, finanční úřady). Kde asi vir napáchá větší škodu? Na pár Windows počítačích doma nebo v komerčním prostředí, které z devadesáti procent poběží na Linuxu...

  NO ZAPŘEMÝŠLEJTE... MS má hodně problémů, ale je to převážně daň za tu "popularitu" a naprosto jednoznačnou pozicí na trhu, že je takové množství virů pro jejich platformy.