Hlavní navigace

Názor k článku Ministerstvo chce ušetřit, navrhuje zřídit datové schránky všem plnoletým od anonym - Nápad je to "hezký". Ale vadí mi na něm...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 12. 2014 7:58

  bez přezdívky

  Nápad je to "hezký".
  Ale vadí mi na něm dvě věci, pokud je něco povinné, nemělo by to být "zdarma"? Nebo vysvětlit a odůvodnit, proč je pro obě(!) strany lepší používat el. formu. A příapdně změnit nastavení, aby to bylo opravdu výhodné pro obě strany. Ale to je pracné že?
  Pokud něco přikazují úřady občanům, měli by v první řadě jít příkladem, nebo alespoň nastaveny rovnocenné podmínky. V současné době (cca za poslední rok) mám jen má rodina několik případů, kdy úřad ignoruje povinnost posílat sdělení datovou schránkou PSSZ, MSSZ Brno, MěÚ Židlochovice) a to dokonce Ministerstvo zdravotnictví přes explicitní žádost o poslání do datové schránky. A to že ve většině případů to byla odpověď na datovou zprávu se raději nezmiňovat.
  Protože současně Česká pošta (ne)funguje tak jak funguje - opět doložitelné - a doručila mimojiné omylem do našeho domu několik(!) dopisů do vlastních rukou od exekutorů způsobuje, že tyhle opomenutí kromě časových a osobních rizik způsobují i rizika mnohem závažnější. Nebylo by spravedlivé, aby i úřady platily pokutu 2000Kč (krom doložitelné škody) občanům za opomenutí použití datové schránky?