Hlavní navigace

Názor k článku Ministerstvo chce ušetřit, navrhuje zřídit datové schránky všem plnoletým od BobTheBuilder - No, jak kde. Má omezené možnosti - jinak...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 19. 12. 2014 8:35

    BobTheBuilder

    No, jak kde. Má omezené možnosti - jinak by taky nebyl postižený, že. A napsal jsem to právě proto, že mám postiženého syna s poruchou autistického spektra. Je mu 19 a IQ má v rozsahu 50-130, podle oblasti. Kromě toho má postiženou jemnou motoriku (pan primář u porodu měl čas a trošku ho přidusili). Není zbaven způsobilosti k právním úkonům, ale samostatné existence tak docela taky schopný není.
    Takže tímto způsobem vím o problémech postižených mnohem víc, než bych chtěl. Někteří úředníci jsou vstřícní, ale stát jako celek se chová spíš jako nepřítel. A tento nápad spoustu lidí na hraně (tedy schopných samostatné existence s něčí pomocí) zažene pod tu hranici a v konečném důsledku spoustu z nich do ústavů. Takže místo nějakých max. 20 tisíc měsíčně (invalidní důchod a příspěvek na péči, a to je maximum spíš teoretické) bude stát ústavní péče přibližně trojnásobek. Ale stát možná ušetří na poštovném, to se určitě vyplatí.
    A až vy, zdravý a schopný, jednou nezkontrolujete datovou schránku celý týden a přijde vám tam platební rozkaz za dluhy spáchané vaším jmenovcem a vy nestihnete podat odpor, tak si vzpomeňte.