Hlavní navigace

Názor k článku Ministerstvo chce ušetřit, navrhuje zřídit datové schránky všem plnoletým od petrph - Pan Pelikán z ministerstva patrně vychází z předpokladu...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 20. 12. 2014 21:02

    petrph

    Pan Pelikán z ministerstva patrně vychází z předpokladu že současný roční paušál který platí stát České poště za provoz datových schránek zůstane stejný. Čili pak by při převodu z doručované pošty skutečně něco ušetřilo.
    Ale...současný počet datových schránek je cirka 600 tisíc, při povinném zapojení všech dospělých obyvatel by vzrostl zhruba na desetinásobek, Zdá se mi poměrně jisté, že by Česká pošta okamžitě začala (a oprávněně požadovat patřičné zvýšení ročního paušálu za provoz DS.
    Když si tedy navíc uvědomíme, že Česká pošta je současně provozovatelem doručování papírových zásilek, ale současně i provozovatelem elektronických datových schránek, takže by sama určitě neměla zájem aby se stala úspora státu její ztrátou, aby tedy to co dělala dosud pro stát za peníze (doručování papírových zásilek) měla pro něj teď dělat zadarmo (v nenavýšeném paušálu).