Hlavní navigace

Názor k článku Ministerstvo chce ušetřit, navrhuje zřídit datové schránky všem plnoletým od petrph - Nikoliv tam je to složitější, není tam uvedená...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 21. 12. 2014 20:09

    petrph

    Nikoliv tam je to složitější, není tam uvedená povinnost datovou schránku používat pro komunikaci (zatím) s finanční a daňovou správou., tam je vyhlášená "pouze " posílat elektronicky daňové přiznání, jinak s nima můžeš komunikovat postaru.
    Abych to vysvětlit obecně , když budeš mít datovou schránku , tak sice můžeš moct teoreticky komunikovat nadále se státní správou i postaru poštou, ale současně musíš sledovat všechny zákony a vyhlášky státní správy, protože pro určité přijmané dokumenty si mohou jednotlivé úřady přikázat příjem pouze elektronicky přes datovou schránku... Tak co pro tebe asi bude lepší?
    Ale obávám se že to bude ještě složitější, protože předpokládám že ani to nemusí stačit, že pro tyhle dokumenty povinně přes datovou schránku, tak si navíc ještě naporoučí předepsanou datovou strukturu (předpokládám XMLka s předepsanými DTD), né-li něco co se dnes buduje pod pojmem "standard ISDOC". Takže pokud ty požadované informace pošlete jinak, sice přes datovou schránku, ale jako dokument RTF, PDF nebo třeba sken, tak to bude zase špatně..