Hlavní navigace

Názor k článku Ministerstvo chce ušetřit, navrhuje zřídit datové schránky všem plnoletým od Mareš - Je zajímavé, že lidé posedlí politickou korektností mívají...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 12. 2014 20:55

  Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---

  Je zajímavé, že lidé posedlí politickou korektností mívají zhusta problém pochopit obsah sdělení.

  Vždyť přece z té věty nevyplývá nic v tom smyslu, že by všichni postižení měli poškozený mozek. Výslovně tam stojí jen tolik, že ten, kdo podobné nesmysly vymýšlí, by měl zkusit pracovat s "postiženými lidmi, kteří tohle nemají šanci zvládnout a chybí jim kontakt s realitou". Jinými slovy, jedná se o podmnožinu ("ti, kteří nemají kontakt s realitou") v množině postižených osob. Zrovna tak existuje jiná podmnožina postižených, jejíž příslušníci mají šanci to zvládnout a kontakt s realitou jim nechybí. O těch ovšem řeč nebyla, protože nejsou v kontextu sdělení podstatní.

  Analogicky s tím:

  - "psi, kteří mají černé fleky" - sdělení NEZNAMENÁ, že všichni psi mají černé fleky, nýbrž dává najevo, že je řeč o konkrétní podmnožině psů (těch, kteří mají černé fleky). Je tedy nesmysl začít vysvětlovat, že ne všichni psi mají černé fleky (protože to už VÍME a není to podstatou sdělení).
  - "Afričané, kteří mají ebolu" - sdělení NEZNAMENÁ, že všichni Afričané mají ebolu, nýbrž dává najevo, že je řeč o konkrétní podmnožině Afričanů (těch, kteří mají ebolu). Je tedy nesmysl začít vysvětlovat, že ne všichni Afričané mají ebolu (protože to už VÍME a není to podstatou sdělení).

  Doufám, že to bylo dostatečně srozumitelné... ať se tu zítra nedočtu, že nadávám Afričanům do flekatých psů s ebolou. :P