Hlavní navigace

Názor k článku Ministr zdravotnictví chce v televizi, rádiích a na webu omezit reklamy na alkohol od anonym - Ale tady se přeci lidem nezakazuje pít alkohol,...

 • 9. 9. 2019 13:06

  bez přezdívky

  Ale tady se přeci lidem nezakazuje pít alkohol, v podstatě se lidem nic nezakazuje. Pouze se navrhuje regulovat propagaci alkoholických nápojů.

  Ano, navrhuje se přidat do reklamy upozornění na možné zdravotní dopady nadměrného pití alkoholu, tak to asi jediné podle mě moc nefunguje a v tom s vámi musím souhlasit.

  Proč si myslíte, že regulace reklamy k ničemu nevede? S těmi 30 lety to vůbec nechápu, srovnáváte podle mě nesrovnatelné, tady se nezakazuje lidem pít, jako se třeba za komunistů zakazovala určitá kulturní a společenská stránka života apod.

  Já si naopak myslím, že komunismus tolerancí a nicneděláním ve věci prevence nadměrné konzumace alkoholu, spolu s potlačováním svobodného způsobu života, de facto dost celou problematickou situaci vytvořil - lidé se naučili pít, aby unikli/zapomněli marasmu komunismu, ve společnosti postupně vznikla kulturní tolerance a problém je na světě.