Hlavní navigace

Názor k článku Ministr zdravotnictví chce v televizi, rádiích a na webu omezit reklamy na alkohol od anonym - Opravdu jste mě pobavil, Jaromíre :-D Zřejmě ve...

 • 10. 9. 2019 11:53

  bez přezdívky

  Opravdu jste mě pobavil, Jaromíre :-D Zřejmě ve Vašem případě jde o destruktivní chování, pokud čuchnete ke špuntu... Ano, jsou jedinci, kteří když je na pijou, jsou agresivní. Ale napsat obecně, že alkohol a cigarety jsou zlo, je hodně neomalené. Ukažte mi, co není návykové.

  V tom případě, zakažme veškeré reklamy na léčiva, kávu, kolu, sladkosti, fast foody atd. To by nám pak TV jen menstruovala a prala špinavé prádlo či nádobí :-)

  Ať si lidi vyberou sami, ne? Jsme demokratická společnost. Nikdo Vás nenutí pít alkohol, kouřit či jinak fetovat, ale neberte to jiným. Ani na reklamy se nemusíte dívat. Jenže, to bychom nebyly lidská společnost, abychom někoho neusurpovali... :-(

  Měl by jste si uvědomit, že alkohol a cigarety jsou jednou z největších přijmů do státní kasy.

  Ani si nejsem jistý Vaší matematikou... Z čísel co uvádíte plyne asi jen to, že uživatelé oscilují. Jeden rok je slabší, další se opět počet lidí navýší. Nehledě na to, že jde určitě o statistická data a samotná statistika je pavěda - vezmě vzorek pár promile a dělá na základě toho závěry. Dokud nebude 100%, nejsou data "směroplatná". Je ale vidět, že na některé lidi to funguje, že?