Hlavní navigace

Názor k článku Ministr zdravotnictví chce v televizi, rádiích a na webu omezit reklamy na alkohol od Bleble - Příležitostný pijan není alkoholik, stejně tak příležitostný uživatel...

  • 10. 9. 2019 13:15

    Bleble

    Příležitostný pijan není alkoholik, stejně tak příležitostný uživatel společenských drog není feťákem. A společně s kuřáky nevidím důvod, proč by měli být horšími rodiči, než abstinenti.

    Výdaje za užívání nutně nemusí být minusovou záležitostí, já bych např. bez nikotinu nevydělal peníze, co vydělávám, jelikož bych nemohl dělat práci co dělám, jelikož ta práce vyžaduje enormní soustředění. Stejně tak opravdu bohatí jedinci běžně v důležitých pracovních dnech užívají kokain, jelikož díky němu spíše dokončí práci úspěšně a vydělají daleko více peněz, než je stojí to "nakopnutí", je to pro ně prostě takové lepší kafe. To, že ho někdo zakázal, neznamená, že je nutně horší a špatný.

    A pokud někomu, kdo nemá nad užíváním čehokoliv kontrolu, ať je to čaj, káva, čokoláda, cigareta nebo kokain, zakážete užívání nebo ho nějak regulujete, tak to mu opravdu nepomůže, jen to začne dělat potají a načerno. Tím prohloubíte jeho desintegraci s okolním světem běžné společnosti a prohloubíte i celý jeho vnitřní problém. Zároveň zmizí i poslední přínos společnosti formou výběru daní.