Hlavní navigace

Názor k článku Mironet: miliony, které nám zaplatil stát, by měl ministr chtít po Microsoftu od Tomáš Kapler - BTW samozřejmě má ministerstvo (a jakýkoliv státní úřad)...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 3. 2015 12:37

  Tomáš Kapler (neregistrovaný) 77.242.202.---

  BTW samozřejmě má ministerstvo (a jakýkoliv státní úřad) zákonnou povinnost cokoliv vymáhat po původci škody. Nicméně obávám se, že zde není viníkem vůči škodě státu Microsoft, každý má právo na kohokoliv podat trestní oznámení, nahlásit možný trestný čin a tak dále a kdyby za to měl být dotyčný žalovatelný, když by nakonec nějaký soud rozhodl, že nedošlo k trestnému činu, tak by to silně snížilo pravděpodobnost, že někdo nějaký trestný čin oznámí.
  Problém v tomto případě dokonce není ani na policii, protože už podle toho, že prvoinstanční soud rozhodl, že se trestný čin stal, zjevně měla policie dostatečné indicie k tomu, že k trestnému činu došlo, aby to k tomu soudu dala.
  Problém tak je dvojí, zaprvé u prvoinstančního soudu, který rozhodl blbě, ale ten je opět neobvinitelný ze svých rozhodnutí, a navíc je zde zjevně chyba na straně Mironetu, že podcenil obhajobu.
  Zadruhé - pakliže má opravdu Mironet podklady k tomu, že Microsoft ovlivnil státní úředníky s cílem poškodit Mironet, pak je to jednoznačně na žaolbu vůči oněm policistům a vůči microsoftu na poškození jména atd., ale přímo ze strany Mironetu