Hlavní navigace

Názor k článku Mironet: miliony, které nám zaplatil stát, by měl ministr chtít po Microsoftu od Peter Fodrek - Nedokazali nic. Mironet nebol vinny Toto trestní oznámení bylo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 3. 2015 22:39

  Peter Fodrek (neregistrovaný) ---.orange.sk

  Nedokazali nic. Mironet nebol vinny

  Toto trestní oznámení bylo podáno na základě kontrolního nákupu počítače agentem společnosti Microsoft u firmy Mironet

  V průběhu vyšetřování se však ukázalo, že společností Microsoft nebyl v daném případě proveden "kontrolní", ale spíše "provokativní" nákup. Na výzvu pracovníka Microsoftu byl technik vyzván k nestandardnímu předvedení funkčnosti počítače, kdy technik z tohoto důvodu nahrál programy command.com a testovací programy včetně Norton Utilities. Chybou technika následně bylo, že opomněl tyto legálně zakoupené programy (určené k internímu testování počítačů ve firmě) před předáním zákazníkovi smazat. To, že se jednalo o ojedinělou, a navíc vyprovokovanou chybu technika, podtrhuje i fakt, že nebyl nalezen žádný další počítač distribuovaný ze společnosti MIRONET, kde by se nalézaly tyto či jiné nelegálně nainstalované programy. Na ostatních počítačích prodávaných společností MIRONET byl k dispozici OS LINUX, DR-DOS nebo zákazníkem řádně zakoupený OS Windows.

  Tento počítač totiž nezabavila u společnosti Mironet přímo Policie ČR, ale pracovník Microsoftu provedl nákup tohoto počítače a následně byl předán soudnímu znalci. Zhruba po dobu čtrnácti dnů mezi nákupem a předáním Policii ČR nebyl počítač u soudního znalce a během tuto dobu s ním mohl někdo manipulovat.

  Dne 17.5.2000 byly provedeny prohlídky prostor firem Robert Novotný - MIRONET, THD s.r.o. a v bytě majitele Mironetu, pana Novotného. Podle Mironetu provedlo zásah více než 40 vyšetřovatelů a firma Mironet jej popsala následovně:

  Veřejnost bezprostředně po zásahu policie ČR ve známé kauze MIRONET byla překvapena zejména rozsahem provedeného zásahu v květnu roku 2000. Ten byl v přímém rozporu s faktem, že před zásahem byl zajištěn jediný důkaz, a to počítač MIRONET pořízený při "kontrolním nákupu" utajeným spolupracovníkem společnosti Microsoft.
  http://diit.cz/clanek/kauza-mironet-tajemstvi-zbavena