Hlavní navigace

Názor k článku Mix posvátné validity a X od anonym - Cenním si toho, že mezi námi jsou tak...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 4. 2007 0:45

  bez přezdívky
  Cenním si toho, že mezi námi jsou tak moudří muži jako Chamurappi. Jen by bylo fajn, kdyby ponejprv publikoval pod svým jménem a za druhé se alespoň pokusil pochopit, proč se věci třeba v XHTML mají tak jak mají. Bylo by fajn, kdyby alespoň zkusil opustit svůj pohled striktního kodéra líného zjišťovat proč se věci mění a co ty změny znamenají a alespoň na chvíli se vžít do pozice programátora, jež výsledný kód analyzuje. Bylo by báječné kdyby pochopil, že na světě není jen jeho a webových prohlížečů, ale spousty dalších aplikací jež s XML pracují a pro něž je bezvadné mají li vstup z webových prezentací ve formátu kompatibilním, jednotném a velmi snadno strojově zpracovatelném.

  Vůbec by nevadilo, kdyby ve svých příspěvcích přestal předkládat odsuzující tvrzení postrádající jakékoliv zdůvodnění. Kdyby přestal cíleně zamlčovat pozitivní přínosy XHTML a zdůrazňovat na něm jen jeho negativní rysy a naopak vynášet pozitivní přínosy HTML a zamlčovat jeho negativnívlastnosti. To totiž nezapadá do jeho bojové ideologie.

  Autor neví o zpracování dat nic. Ale píše články. Bez pochopení základních principů toho, o čem mluví. Bez základního teoretického i praktického rozhledu a přehledu. Velmi připomíná někoho, kdo se naučil metodu, a ač ještě nezískal povědomí o důvodech, má pocit, že vše umí a zvládá a že může soudit svět. Už jsem potkal mnoho takových, zřejmě příznak dnešní doby. A to ani nemluvím o tom, že se pokouší, byť skrytě, urážet přímo v článcích své oponenty. Jeho články jsou vlastně flamem nechtě oficializovaný serverem Lupa.cz. Jejímu šéfredaktorovi klobouk dolů za projevenou odvahu.

  Autorovi neberu jeho názor, ale bylo by fajn, kdyby si zjistil všechny informace a ne jen ty, které chce vidět. Kdyby si přestal myslet, že jen to co on říká je správně a že všechno ostatní je zlo. A kdyby především alespoň nepublikoval na takto důvěryhodném serveru. Netuší, jak těžké je vysvětlit méně informovaným, že existují i další strany pohledu když si tu "jedinou správnou pravdu" přečtou právě na Lupě.cz.

  Celému oboru tím zasazuje ránu pod pás jen vinou své vlastní nevědomosti, nenávisti a ješitnosti. Nevím, proč to má zapotřebí. Ale je to škoda.